فواید گوجه سبز

فواید گوجه سبز

فواید گوجه سبز

دکتر مسعود کیمیاگر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره میوه بهاره گوجه سبز اظهار کرد: گوجه سبز در دسته میوه‌هایی قرار دارد که به دلیل ترشی و خوش طعم بودنش بویژه مورد علاقه کودکان است و چون زمانی برداشت می‌شود که هنوز حاوی قند بالایی نیست و کالری پایینی هم دارد میوه خوش خوراک و کم ضرری است.

وی همچنین ادامه داد: باید توجه داشت که قبل از مصرف خوب شسته شود چرا که ممکن است گوجه سبز آلوده به فضله پرندگان باشند چون پرنده‌ها در باغ‌ها فراوان هستند و از میوه‌هایی مانند گوجه سبز، چغاله بادام و توت که پوست غیرخوراکی ندارند تغذیه می‌کنند بنابراین باید از تمیز بودنشان اطمینان داشته باشیم.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، همچنین درباره احتمال ابتلا به برخی بیماری‌ها در صورت آلوده بودن گوجه سبز و یا مصرف بیش از حد آن گفت: اگر میوه‌ها خوب شسته نشوند، احتمال ابتلا به بیماریها عفونی گوارشی و در برخی موارد مسمومیت‌های غذایی در افراد وجود دارد و مصرف زیاد این میوه موجب ایجاد عوارضی نظیر حالت تهوع و دل به هم خوردگی و سردرد می‌شوند.

دکتر کیمیاگر در پایان توصیه کرد: خوب است که عادت کنیم میوه‌هایی مانند گوجه سبز، چغاله بادام، خیار، پرتغال و انار را با نمک استفاده نکنیم و روی میوه‌ی کودکان نمک نپاشیم چرا که ذائقه از دوران کودکی شکل می‌گیرد.

ادامه مطلب

icon برچسب ها:

, , , , , , , ,
ارسال نظر

نام:

ایمیل:

وب سایت:

متن و پیام شما: